خانه / کابل مفتولی / قیمت کابل تک مفتولی

قیمت کابل تک مفتولی

کابل تک مفتولی چگونه کابل برقی است؟ قیمت کابل تک مفتولی سبک و زمینی چه تفاوتی با نوع افشان دارد؟ برای رسیدن به پاسخ مناسب این پرسشها و ارائه محصولاتی منطبق با درخواست شما در خدمتتان هستیم.

خرید کابل مفتولی

 

کابل تک مفتولی چیست؟

مستحضرید که عنوان تک مفتولی اشاره به شکل و ساختار رسانای این کابل برق دارد. سه شکل رایج در ساخت هادی کابلهای برق فشار ضعیف عبارتند از :

 1. هادی تک مفتولی
 2. هادی چند مفتولی یا نیمه افشان
 3. هادی افشان

استاندارد بین المللی IEC 60228 و استاندارد ملی ایران ISIRI 3084 برای دسته بندی و تولید این هادیها مورد استناد قرار می گیرند. مطابق اینها هادی تک مفتولی را با کلاس 1، هادی نیمه افشان کلاس 2 و هادی افشان کلاس 5 نیز می شناسیم.
کابل تک مفتولی دارای یک مفتول در هر کدام از رشته های خود می باشد و تا سطح مقطع 16 میلیمتر مربع تولید می گردد و سایزهای بالاتر کابل مفتولی دارای هادی نیمه افشان هستند.

کابل نیمه افشان و مفتولی

انواع کابل برق تک مفتولی

کابل تک مفتولی خود نیز دارای زیر گروه است. غالبا این کابلها با رسانای مسی و در دو نوع رایج زیر تولید می شوند :

 • کابل تک مفتولی سبک : کابل NYM یا کابل H05VV-U
 • کابل تک مفتولی زمینی : کابل NYY یا NYY-O و NYY-J

تفاوت این دو کابل به نوع PVC و ضخامت عایق، فیلر و روکش نهایی آنها بر می گردد که موجب تفاوت در ولتاژ نامی و محل مناسب نصب کابل می شود.
به بیان بهتر، ولتاژ کار کابل تک مفتولی سبک 300/500 ولت است و برای نصب داخل ساختمان، زیر گچ یا روی دیوارهای آجری و بتونی مناسب است و امکان نصب آن در زیر زمین یا در معرض نور مستقیم آفتاب وجود ندارد. از طرفی کابل مفتولی NYY را می توان داخل و خارج از ساختمان نصب نمود و امکان نصب زیر زمینی آن هم وجود دارد و دارای ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلو ولت می باشد.

کد H05VV-U برابر با استاندارد CENELEC است که در آن 05 به معنای ولتاژ نامی 300/500 ولت است، حروف V جنس عایق و روکش را بیان می کنند که پی وی سی است و حرف U در انتها اشاره به نوع هادی کابل دارد که از نوع گرد تک مفتولی می باشد.

ساختار کابل تک مفتولی

 1. هادی : مس نرم شده مفتولی، کلاس 1
 2. عایق : پی وی سی
 3. فیلر : PVC
 4. روکش : پی وی سی

سایزهای کابل تک مفتولی

 • کابل مفتولی 2 رشته : 1.5×2، 2.5×2، 4×2، 6×2 و 10×2
 • کابل تک مفتولی 3 رشته : 1.5×3، 2.5×3، 4×3، 6×3 و 10×3
 • کابل مفتولی 4 سیمه : 1.5×4، 2.5×4، 4×4، 6×4 و 10×4
 • کابل مفتولی 5 رشته : 1.5×5، 2.5×5، 4×5، 6×5 و 10×5

قیمت کابل تک مفتولی

تفاوت قیمت کابل تک مفتولی سبک و قدرت

این دو نوع کابل از نظر مس به کار رفته در آن برای هر سایز یکسان هستند؛ اما به دلیل همان تفاوتهایی که در پاراگراف انواع کابل برق تک مفتولی به آن اشاره شد، قیمت کابل تک مفتولی سبک ارزانتر از نوع زمینی یا کابل قدرت مفتولی خواهد بود. پس حتما با توجه به محل نصب کابل باید نوع مناسب آن را انتخاب و خریداری نمود.

تفاوت قیمت کابل مفتولی و افشان

تفاوت میان قیمت کابل مفتولی و افشان هم به سایز و هم شرکت تولید کننده وابسته خواهد بود. معمولا در سطح مقاطع پایین قیمت کابل مفتولی بیشتر از افشان در سایز مشابه است و در سایزهای بالاتر قیمت کابل افشان بیشتر خواهد بود. دلیل این تفاوت قیمت ناشی از تفاوت نسب قیمت مس و مواد عایقی در سایزهای مختلف و ساختار هادی کابل افشان خواهد بود.

کابل تک مفتولی زمینی

اطلاع از قیمت کابل تک مفتولی

برای آگاهی از قیمت سایزهای گوناگون کابل برق تک مفتولی کافیست با واحد ارتباط با مشتری این مجموعه تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب و خرید را به آسانی در اختیار داشته باشید.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروش کابل برق مفتولی

فروش کابل برق مفتولی

فروش کابل برق مفتولی با پوشش کامل کابلهای سبک و زمینی در سایزهای متنوع انجام …

Call Now Buttonمشاوره و خرید